Strandby Fiskeauktionen
Kom og se når Strandby Fiskeauktionen går helt i fisk!

Frederikshavn, Nordjylland
Lystfiskeri
Bilde: Destination NORD - Frederikshavn
Måske du mangler inspiration til aftensmaden eller bare har lyst til at opleve en gammeldags fiskeauktion.
Strandby Fiskeauktionen er en spændende oplevelse for store og små med mange forskellige fisk og skaldyr at kigge på.
Fiskende bliver ikke mere frisk end her!
Fiskeauktion Nord Strandby er en af de få tilbageværende auktioner på østkysten.
Den offentlige auktion finder sted alle hverdage kl. 07:00
Få veibeskrivelse
Auktionskaj 7
9970 Strandby
Loading map...
Sist oppdatert av::Destination NORDinfo@destination-nord.dk