Sorry if you notice any errors on this page - we're updating our design. Thanks for your patience!

Guidet fiskeauktion og havnegåtur

Autentiske havneoplevelser for de morgenfriske!
Nordsøen Oceanarium tilbyder en helt unik oplevelse, nemlig en ægte fiskeauktion. Kom helt tæt på de mange fiskekasser med nattens fangst, hvor guiden fortæller om arterne og hvordan auktionen foregår. Måske får du set en helt fantastisk fangst i form af en stor haj, eller måske en helleflynder? Efter auktionen går vi en tur på havnen hvor guiden fortæller gode historier om de store og små fiskefatøjer og om livet på havnen. Vi besøger også Cosmos Trawl og Fiskernes Kasseudlejning, hvor fiskekasser bliver sorteret og vasket.

Billetter påkrævet! Køb dem i Nordsøen Oceanariums webshop.

Åbningstider

21/07/2017 - 21/07/2017 Fredag 06:45 - 08:45
04/08/2017 - 04/08/2017 Fredag 06:45 - 08:45

Del denne side

Opdateret af:

Hirtshals Turistbureau/Feriehusudlejning info@visithirtshals.dk

Kontakt

Adresse

Willemoesvej 2
9850 Hirtshals

Telefon

+45 98 94 44 44

Fakta

  • Type

    • Rundvisning
    • Maritim begivenhed
    • Mad-/fødevareevent
    • Den Gode Historie

Find vej

Find vej til dette sted

Fra

Transport

Coordinates

Longitude : 9.979963
Latitude : 57.586475